Close

Myjnia parowa

Jest to najbardziej przyjazna i skuteczna metoda mycia samochodów. Mycie strumieniem gorącej pary jest delikatniejsze dla lakieru nawet od bezdotykowego mycia strumieniem wody. Umożliwia też odświeżanie elementów tapicerki i ich odkażenie.

 

Poza tym to najbardziej ekologiczny sposób. Wymaga małego zużycia wody i stosowania absolutnego minimum środków chemicznych.

Mycie parowe

Polega na myciu auta suchą parą wodną. Wykorzystywane są do tego urządzenia, które umożliwiają mycie strumieniem pary pod ciśnieniem o temperaturze około 140°C. Przeszkolony pracownik operuje lancą, z której wydobywa się para wodna i kieruje ją na czyszczone powierzchnie. Sucha para doskonale czyści nawet najmniejsze zakamarki. Minimalizuje przy tym prawdopodobieństwo zarysowania czyszczonych elementów. W fizyczny kontakt z nimi nie wchodzą nawet najdelikatniejsze włosia szczotek czy gąbki. 

Para wodna wnika w brud i rozpuszcza go przy niewielkim użyciu środków chemicznych. W okresie letnim skuteczne mycie nie wymaga stosowania żadnej chemii. Na umycie całego auta zużywa się średnio tylko 15 litrów wody. Jest to więc sposób nie tylko przyjazny dla powierzchni lakierowanych, ale i dla środowiska naturalnego.

Parą wodną można myć również tapicerkę i komorę silnika.

Mycie detailing’owe

Kompleksowe czyszczenie i konserwacja całego pojazdu i jego elementów zewnętrznych i wewnętrznych za pomocą suchej pary wodnej. Jego efektem, poza podniesieniem estetyki pojazdu i jego funkcjonalności, jest przedłużenie żywotności i trwałości samochodu.
Detailing wnętrza auta to czyszczenie i konserwacja tapicerki, podsufitki, kokpitu oraz bagażnika, jak również wszystkich detali plastikowych i metalowych.
Czyszczenie parą wodną nie tylko eliminuje brud, ale również częściowo dezynfekuje wnętrze auta. Wysoka temperatura niszczy drobnoustroje i bakterie.
Detailing zewnętrzny auta to czynności mające na celu regenerację oraz konserwację lakieru, kół, szyb, oraz elementów ozdobnych np. chromowanych.

Woskowanie

Dzięki tej usłudze lakier nabierze blasku oraz zamaskowane zostaną również mankamenty i oznaki zużycia. Wosk odgrywa ważną rolę ochronną, zabezpiecza przed warunkami atmosferycznymi, solą i piaskiem. Z największą troską zadbamy powłokę lakierniczą, odświeżymy ją i przedłużymy żywotność.

Pranie i impregnacja tapicerki materiałowej

Tapicerka to część wnętrza pojazdu, która ulega najczęściej i najszybciej zabrudzeniu oraz zużyciu. Ma też decydujący wpływ na jakość podróżowania, jak i ocenę wartości pojazdu, co może być istotne w przypadku odsprzedaży. W skład tej usługi wchodzi czyszczenie foteli, kanapy, podsufitki oraz bagażnika za pomocą strumienia suchej pary wodnej.

Na wypraną tapicerkę materiałową nanoszone są specjalne preparaty, które zabezpieczają ją przed zabrudzeniami i przedwczesnym zużyciem.

Ozonowanie

Ozonowanie wnętrza samochodu to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania niechcianych zapachów, drobnoustrojów, pleśni, grzybów i alergenów. Szczególnie jest polecana palącym kierowcom, osobom podróżującym ze swoimi futerkowymi pupilami i zwolennikom stołowania się w aucie. Nawet we wnętrzu najbardziej zadbanego pojazdu z biegiem czasu pojawić się mogą przykre aromaty.
Ozonowanie polega na czasowym wypełnieniu środka auta ozonem, którego cząsteczki rozpadając się na dwutlenek węgla i aktywny atom tlenu, dezynfekują i oczyszczają nawet zakamarki niewidoczne gołym okiem.

Ozonowanie nie tylko przywraca przyjazną atmosferę w aucie, ale również zabezpiecza astmatyków i alergików przed niepożądanymi reakcjami.

Czyszczenie i sprzątanie wnętrza samochodu

To najprostszy i najszybszy sposób na odświeżenie wnętrza samochodu. Nasi pracownicy odkurzą kabinę pasażerską docierając do najmniejszych zakamarków. Wyczyszczone zostaną za pomocą strumienia suchej pary również kokpit i elementy plastikowe wnętrza. W ten sposób środek auta odzyska swoją świetność.

Mycie silnika

Nie wszyscy uznają mycie silnika za słuszne, jednak my dobrze wiemy jak miło patrzy się na wymytą jednostkę napędową, przy okazji zaglądania pod maskę auta. Poza tym (szczególnie po zimie) warto umyć komorę silnika, spłukując ją z błota i soli, która jak wiadomo jest główną przyczyną korozji oraz przyspiesza utleniane się aluminium.

Dodatkowo na świeżo umytym silniku dużo łatwiej zobaczyć potencjalne wycieki- szczególnie te spod pokrywy zaworów. Do mycia komory silnika używamy specjalnej myjki parowej, która rozgrzewa wodę do wysokiej temperatury dzięki temu smary, oleje i inny brud łatwiej odchodzą od powierzchni. Tą usługę zawsze konsultujemy z klientami i omawiamy dokładnie zakres mycia.
Mycie silinika samochodu. Profesjonalna myjnia samochodowa
Call Now ButtonZadzwoń teraz!
Facebook
Instagram